Гранж це стиль городян, які втомлені від міської суєти й шаленого ритму життя, які бажають влаштувати у своєму будинку провінційний куточок з усіма принадами цивілізації.

Гранж поєднує в собі кілька стилів: класику, бароко й кантрі. Але для нього не властива байдужість, притаманна провінційності, химерність бароко та холодність класицизму. Дизайн інтер’єру в цьому стилі створює своєрідну ексклюзивну атмосферу родинного гнізда.

Гранж тяжіє до всього «старого й доброго». При обробці стін іноді навмисне стилізують під старовину одну або кілька площин, щоб зберегти дух давнини, підкреслити важливість збереження традицій і нагадати новим поколінням про минуле. У цьому стилі для оздоблення стін зазвичай використовують кам’яну кладку в поєднанні з деревом, декоративну штукатурку, іноді навіть шпалери з квітковим принтом. Якості матеріалів цей стиль приділяє достатньо уваги: ​​усі вони проходять строгий відбір і залишаються тільки ті, які здатні прослужити, як мінімум, століття, більше того з часом стають ще кращими. Це натуральне дерево, камінь, метал та інші. Усі ці дорогі й добротні матеріали не полірують, не оздоблюють,  а навпаки використовують у чистому, природному вигляді.

Меблі в стилі Гранж нагадують класичні, але вони навмисне позбавлені ​​зайвого декору та блиску, складного різьблення, позолоти. Вони стилізовані під старовину, метал виглядає тьмяним на фурнітурі. Шафи, у більшості випадків, засклені, етажерки, консолі, зручні м’які дивани й крісла на круглих дерев’яних ніжках прикрашають такі приміщення. Для дизайну інтер’єру в цьому стилі можна використовувати як нові меблі, так і відреставровані старі. Матеріалом для них слугує переважно дерево тика.

Підлога в інтер’єрі сіра, непримітна, дерев’яна, іноді кам’яна або ж покладена на неї матова плитка.

Стеля імітує дах заміського будинку, для цього її підбивають дошками, іноді їх фарбують у білий, але зазвичай залишають конструкції природній колір деревини.

Для освітлення в дизайні інтер’єру в стилі Гранж часто використовують стельові світильники, що нагадують середньовічні, з темного металу на металевих ланцюгах. Також бажане застосування торшерів для освітлення невеликих зон, відповідно до їх функціональності.