Контемпорарі як стиль дизайну інтер’єру з’явився в кінці ХХ століття, прийшовши на зміну буржуазному класицизму. Як і Конструктивізм, стиль Контемпорарі вирізняється функціональністю й практичністю, але, на відміну від нього, допускає декор і декоративні елементи. Так само цей стиль може бути чудовою основою для комбінації інших стилів і напрямків.

Колірна гама стилю Контермпорарі це пастельні тони та відтінки: сіро-бежеві, пісочні. Для запобігання монотонності й невиразності інтер’єру застосовують яскраві акценти.

Меблі в стилі Контемпорарі прості, функціональні й ергономічні, переважно з прямими лініями. Матеріал для меблів в основному МДФ, недорога деревина, пластик, метал і скло. Часто в інтер’єрах використовують вбудовані шафи та ніші для збереження вільного простору. Аби створити домашній затишок у квартирі в цьому стилі, використовують різноманітний декор, переважно чималих розмірів, наприклад: великі вази, які стоять на підлозі, чи громіздкі вазони з рослинами, а також фотомонтажі. Головне, щоб такі композиції виглядали цілісно й гармонійно.

Дизайн інтер’єру в стилі Контемпорарі повинен бути світлим і просторим. Цього досягають завдяки плануванню приміщення, яке має бути максимально відкритим. Для зонування помешкання використовують ширми, легкі декоративні перегородки або штори. Найхарактернішим дизайнерським прийомом для цього також слугує поділ простору на зони за допомогою стелі або ж підлоги: то опускають підлогу, то роблять  подіуми, використовують різноманітні матеріали у різних зонах. Для того, щоб інтер’єр був світлим, застосовують вмонтоване підсвічування й точкове освітлення.

В інтер’єрі в стилі Контемпорарі використовують найчастіше сучасні матеріали: пластик, скло, метал. Для покриття підлоги перевагу надають ламінату, плитці або лінолеуму.

Контемпорарі досить лаконічний стиль інтер’єру. Він практичний і функціональний, але не позбавлений індивідуальності завдяки використанню декору.

Такий стиль у дизайні інтер’єру підходить як для квартир і приватних будинків, так і для офісів та готелів. Його зазвичай обирає сучасна молодь, яка відстежує модні тенденції.

З огляду на нейтральну основу стилю Контемпорарі, його досить легко трансформувати й внести елементи інших стилів, при цьому не затіваючи масштабних ремонтних робіт. Наприклад, покласти на підлогу килим зі шкіри зебри й декорувати приміщення кількома африканськими масками чи статуетками  і маєте посилання на Колоніальний стиль.