• Країна: Росія
  • Кв.м: 450
  • Місто: Уфа
  • Рік: 2015
Опис

Ресторан «Чайхана» розташований на одній із центральних вулиць міста, де завжди багато людей, охочих не тільки смачно поїсти, а й отримати естетичне задоволення від закладу. Тому головним завданням дизайнера було розробити незвичайний, оригінальний дизайн інтер’єру, який запам’ятається надовго і який би чудово доповнював усе розмаїття узбецької кухні. 

Приміщення під ресторан займає близько 800 м2. Отож, у ньому є багато різних зон, які оздоблені на будь-який смак і гаманець, починаючи від європейських столів, закінчуючи наметом і килимами.

Перший поверх це кафе з відкритою кухнею та баром. Під час зонування інтер’єру використані дерев’яні конструкції, які виконують відразу кілька функцій: візуальну й функціональну. Вони ніби відокремлюють невелику, затишну зону від загального залу. Так само є місця біля вікон і окремі столики на подіумі. У дизайні інтер’єру першого поверху використано багато орнаментів. Вони простежуються всюди: на плитці, яка покладена не тільки на підлозі, а й на стелі; у дерев’яних віконницях і різьблених квадратах, які створюють на стіні геометричне панно. Стінка біля бару декорована величезною кількістю різних як за формою, так і за орнаментами плиток, які викладені на різних рівнях від стіни й створюють об’ємну композицію.

В обробці використано велику кількість порід дерева із різноманітними текстурами, кольорами й відтінками. І звичайно ж  безліч м’яких подушок із башкирськими візерунками, які створюють образ яскравої та неповторної чайхани. На другий поверх ведуть масивні сходи з дерева. Балясини, пофарбовані в кольори, які домінують в інтер’єрі першого поверху.

 За бажанням замовника, другий поверх це повноцінний ресторан із зручними м’якими меблями, диванами та кальян-баром. У центрі залу розміщена дерев’яна альтанка, родзинкою якої є дастархан (узбецький низький обідній стіл) на подіумі з великою кількістю м’яких подушок і яскравих тканин.  Такі столи розраховані на великі компанії з 6-8 чоловік. Відразу за ними невелика, тиха зона на кілька столиків із яскравими, строкатими меблями. На підлозі   плитка під дерево двох видів, а під кожним столом лежить красивий, домашній килим. Стеля зашита дерев’яною вагонкою, балками та килимами, прикрашеними башкирськими візерунками. Вони створюють додатковий затишок і приємну атмосферу в залі. Одна зі стін викладена дерев’яними різьбленими квадратами з ромбовим орнаментом, а зверху є міні-бібліотека з книгами, що служить чудовим і цікавим декоративним рішенням у приміщенні з високими стелями. Зона біля вікон із виходом на літню терасу позначена порталом із тканин із різьбленими орнаментами з дерева.

Літній майданчик увесь заповнений зеленню, по периметру балкона висаджені рослини та різноманітні квіти. М’які зони в кінці майданчика здатні розмістити велику компанію. Місця для відпочинку зроблені у вигляді великої кількості подушок, нижні з яких набиті піском, а верхні м’які, з тканини для комфорту поціновувачів закладу. Уздовж балкона зроблений подіум із диванами та столиками, на вікнах   візерунчасті штори, а стеля, як і в залі, декорована башкирськими килимами. 

Ще одним головним приміщенням у чайхані, звичайно ж, є банкетний зал. На відміну від усього інтер’єру, він досить світлий, вишуканий і святковий. Стеля в цьому залі дуже низька, тому використали тканини та ліпнину в центрі приміщення над банкетним столом. Класичні кришталеві люстри в поєднанні з тканиною виглядають дуже ошатно й красиво. У центрі залу стоїть великий стіл, задекорований різними тканинами, а на столі дерев’яний піднос для всілякого декору із квітів, фруктів, що так само створює святкову атмосферу. Вхід до залу виглядає розкішно, а доповнюють його різьблені білі комоди з класичними лампами й високими свічниками, що стоять по обидва боки від дверей. Потрапити до залу можна з окремого входу, не проходячи через весь ресторан, а потрапляючи відразу в дивовижну атмосферу свята. 

У цілому, «Чайхана» це ресторан із тематичним, національним інтер’єром, традиціями та кухнею. Дизайнеру вдалося не тільки витримати всі нюанси цього непростого стилю, а ще й прекрасно його доповнити своїм задумом і неперевершеними ідеями.