Ампір – це стиль пізнього (високого) класицизму, який почав формуватися в другій половині ХІХ ст. у наполеонівській Франції. Атмосфера простору, організованого в цьому стилі, повністю відповідає назві (Ампір – empire – імперія) і характеризується надмірною пишнотою й урочистістю. Ампір описує захопленість Наполеона величністю Римської імперії. Цей стиль поєднав у собі елементи декількох культур і течій. Так, додавши до класицизму предмети розкоші, доповнивши мотивами єгипетської культури й військовою символікою (шпаги в барельєфах, позолочені частини тіла, шоломи й прапори), створюють урочистий стиль, який повинен возвеличувати всю могутність і хоробрість великої імперії, на чолі якої був Наполеон Бонапарт. Незважаючи на деякі етнічні мотиви, атмосферу інтер’єру наповнює лише величність цих країн, а не їхня культурна різноманітність.
Ампір вимагає широкого розмаху, і тому його найчастіше використовують у просторих приміщеннях.
Палітра кольорів переважно складається з насичених у поєднанні із золотом.
Стиль вирізняється особливою канонічністю форми й чіткого дотримання правил організації простору. Йому характерне використання архітектурного ордеру й пілястр у класичному їхньому уявленні, позолочені сфінкси, запозичені зі Стародавнього Єгипту, розміщені з двох сторін дверних прорізів.
У меблюванні інтер’єр вибагливий і вимагає особливої ​​уваги. Матеріали для виготовлення меблів, і не тільки, обирають виключно дорогі (не терпить підробок та імітацій).
Оформлення підлоги заслуговує на окрему увагу. Для її обробки використовують натуральний камінь або деревину цінних порід, із якої викладають геометричні фігури й узори. Розкішні килими на підлозі – головний акцент Ампіру.