Арт-Деко – це еклектичний стиль. У дизайні інтер’єру цього стилю використовують велику кількість елементів класики: колони, пілястри, високі карнизи (іноді вони злегка позолочені або покриті перламутром). Арт-Деко, так як еклектичний стиль, також уміло поєднує в собі елементи інших стилів дизайну інтер’єру: модерну й орієнталізму (екзотики). Вдала комбінація стилів виражається переважно в кольорі й декорі, так як форму цей стиль вибрав однозначно класичну, хоча іноді в дизайні цих інтер’єрів для акцентування уваги навмисно спотворюється звична оку пропорція.
Стиль дизайну інтер’єру Арт-Деко своєрідний і складний у виконанні. Він занадто елегантний, але водночас може сміло межувати з вульгарністю, тому лише ідеальне відчуття стилю й бездоганний смак майстрів своєї справи допоможуть утілити в реальність інтер’єр, спроектований у цьому стилі.
Палітра кольорів, характерна для Арт-Деко: чорний, білий, сірий із додаванням відтінків коричневого, малинового або червоного. Зазвичай в оздобленні стін використовують метричне чергування контрастних кольорів матеріалу. Такий прийом в Арт-Деко називають “Sunburst” – імітація гри сонячного світла у відображенні глянцевих текстур. Інколи для такого дизайну інтер’єру підбирають колір металу: золото, хром, рідше – срібло чи мідь.
Для дизайну інтер’єрів у стилі Арт-Деко застосовують велику кількість матеріалів із глянцевою поверхнею. Підлога зазвичай чудово виглядає з полірованого каменю з геометричним малюнком або ж дерев’яна, що складається з окремих дощок, пофарбованих глянцевим лаком. У спальні на таку підлогу найчастіше кладуть натуральну або штучну світлу (чи з контрастним анімалістичним забарвленням) шкіру з густим ворсом. Велика площа стін закрита суцільними дзеркальними панелями.
Меблі мають просту геометричну форму, іноді з підциркульними заокругленнями. М’які меблі в таких інтер’єрах переважно класичні, оббиті оксамитом чи шкірою. Дуже часто панелі з такого ж матеріалу використовують для увиразнення стін за диваном, ліжком або телевізором.
Для дизайну інтер’єру в стилі Арт-Деко світло та освітлювальні прилади грають найважливішу роль. У центрі вітальні традиційно повинна висіти величезна кришталева або скляна люстра, усі виступи стелі підсвічуються за допомогою лед-стрічки, іноді навіть кольорової, виокремлюється величезна кількість точкових світильників для візуального розширення простору.
Також Арт-Деко спонукає до контрасту: на чорній площині можуть розташовуватися білі (або яскравого кольору, до прикладу, малинові) меблі із протилежною текстурою й фактурою, на тлі глянцевої стіни – темно-червоний оксамит.