Цей стиль описує Пізнє Відродження в Італії. Бароко це час зміни уявлень про світ (дослідження Коперника), про людину в мистецтві, коли статика класичної скульптури трансформується в динамічні пози, лаконічність перетворюється на пишність та розкіш у декорі, картини із зображенням світських заходів витісняють ікони в інтер’єрах.

Бароко характерна певна напруженість, контрастність, прагнення до величності та перенасичення така тенденція пояснювалася бажанням італійців самоствердитися на тлі політичних та економічних подій ХVI століття. В Англії та Франції цей стиль проявився в незначній мірі, часто пам’ятки архітектури того часу іменували бароковим класицизмом. У Латинській Америці він мав національне забарвлення, за що був названий ультрабароко.

Для дизайну садово-паркового ансамблю в стилі Бароко характерні виразність і вивіреність ліній, підстрижені дерева у формі геометричних фігур, розміщені стрункими рядами уздовж алей. Межі водойм настільки чіткі й точні,  неначе накреслені під лінійку. Яскравим прикладом такого мистецтва є Версальський парк.

Дизайн інтер’єру в стилі Бароко залишає за собою класичні прийоми, зберігає симетрію, але все ж таки найбільше вражає пишністю оздоблення. Стіни прикрашені ліпниною з рослинним орнаментом, величезні дзеркала в різьблених рамах, позолота,  урочистість, парадність скульптури, масивні люстри усе це ознаки дизайну інтер’єру в цьому стилі. Тому для того, щоб облаштувати інтер’єр у стилі Бароко, необхідне велике й просторе приміщення.

Колірна гама дизайну цього стилю дуже яскрава й насичена. Зазвичай для створення більшої контрастності в обробці підлоги чергується темна й світла плитка в шаховому порядку. Також для барочних інтер’єрів характерний настінний розпис.Цей вид монументального живопису використовувався з давніх часів, але епоха бароко надала йому нового масштабу: розпис зустрічався практично скрізь: стіни й стелі барочного інтер’єру фактично усипані нею.

Бароко не визнає раціональності, тому меблі в дизайні не зовсім відповідають своєму практичному призначенню, а найчастіше є витвором мистецтва. Оббивку диванів, стільців і крісел виконують із дорогих і непрактичних матеріалів. Також у цей час стають дуже популярними ліжка з балдахінами, виконані з оксамиту.