Стиль Бідермейєр (бідермаєр, міщанський романтизм) це простота й затишок у класичній формі. Провінційний, простодушний і романтичний стиль, який прийшов на зміну ампіру. У цьому стилі основним є пересічна людина з її буденною діяльністю. Стиль виник як антитеза ідеям французької революції та ампіру наполеонівських часів з метою зосередити увагу обивателя на простих, але в той же час важливих речах.

Для інтер’єрів у стилі Бідермейєр характерні інтимність, збалансованість пропорцій, простота форм і світлі кольори. Приміщення були світлі й просторі, тому інтер’єр сприймався в міру простим, але психологічно комфортним. Стіни кімнат з глибокими віконними нішами фарбували в білий або інші світлі тони, обклеювали тисненими смугастими шпалерами. Малюнок на віконних фіранках і меблевій оббивці був однаковим, кольоровим, переважно із зображенням квітів.

Бідермаєр, як і ампір, використовує класичну форму, але спрощує й перетворює її на більш інтимний домашній затишок. Він також чіткий і лаконічний, та, у першу чергу, звертає увагу  на практичне значення кожного елементу дизайну, а не на його пишність і величавість, властиві ампіру.

Меблі, які використовують для дизайну інтер’єрів у цьому стилі, подібні сучасним, основною функцією яких є їх практичність, зручність і затишок. Вони стримані, не мають розкішного оздоблення, позолочених елементів і будь-яких архітектурних деталей. Зазвичай Бідермейєру властиво використання величезної кількості меблів для зберігання речей: шафи, комоди, скрині, тумби. Прості форми й лінії, вільні від декору поверхні цих предметів, дозволяли повніше виявити природну красу кольору й текстури дерева. Корпус меблів мав прості геометричні форми; бічні стінки й дверцята робили або рамково-фільончастими, або суцільними, без всяких членувань; рамки були простими, не профілірованими, трапецієподібними в розрізі. У меблів Бідермейєра все частіше зустрічалися сліди архітектоніки у вигляді неяскраво виражених, часом схематично позначених карнизів, тимпанів, колонок або пілястр і гладких, злегка масивних опор. Велика частина сформованих в цю епоху типів меблів не втратила своєї актуальності й до цього часу. Вони відмінно підходять для оформлення класичного інтер’єру. Так як стиль характерний для буржуазії, то для меблів дуже важлива якісна столярна робота.

Надмірна простота компенсується яскравими барвистими оббивками з квітковими візерунками, різноманітними рослинними орнаментами. Як і в класицизмі та ампірі, у цьому стилі зустрічаються кесонні дерев’яні стелі, які створюють своєрідну інтимність, можливо навіть камерність приміщення, ніж величавість палацових залів. Для обробки підлоги використовують натуральні матеріали: камінь, видовжений вигадливим малюнком, або дошки; також дуже часто підлогу прикрашають килимами.