Еклектика в інтер’єрі це своєрідне поєднання різних стилів. Але тут є певні правила й відповідна система: контрастує між собою старе й нове, західне й східне, наприклад: класицизм з ампіром або модерн із бароко.

Відмінно об’єднує різнопланові предмети інтер’єру кольорова гама, однакові принти й форми.

Меблі в стилі Еклектика зручні й переважно великого розміру, можуть бути з фігурними ніжками. Використовують і поєднують сучасність і антикваріат. Меблі із зображенням смуг, кіл і зигзагів. Шпалери зазвичай із візерунчастими малюнками,  на стінах різьблена плитка,  на підлозі паркет або плитка, а на вікнах драпірування.

Правильно розділивши простір на зони, потрібно дотримуватися правил Еклектики, щоб не створювати відчуття безладу й нагромадженості. Необхідно вибрати центральний елемент, на якому буде концентруватися увага.

Для Еклектики важливо, щоб простір було об’ємним. Тому в інтер’єрі використовують велику кількість м’яких подушок і драпіровок. А за допомогою різних текстур можна розділити простір на зони.

Для оформлення інтер’єру в цьому стилі необхідно обрати нейтральний фон, адже з ним буде легко поєднувати інші кольори. Це можуть бути: сірий або ніжно-жовтий, бежевий або ж інший колір, зважаючи на ваші уподобання. Акцентами в такому випадку стануть яскраві картини чи завіси. Інтер’єр матиме естетичний вигляд, буде простим, приємним.

Інтер’єр у стилі Еклектика може бути дуже різним, але, поєднуючи всі елементи, потрібно пам’ятати, що стрижнем цього стилю є контраст матеріалів і фактур.