Цей стиль назвали Готичним через презирливе ставлення до варварів готів,  які внесли ознаки автентичності в європейське мистецтво. Термін підкреслює  кардинальну відмінність середньовічної архітектоніки від стилістики Стародавнього Риму. Готика – це стиль середньовічних католицьких храмів. Як і більшість архітектурних стилів, він почався з винаходу нового конструктивного елементу, а саме: контрфорса. Це дозволило полегшити стіни споруд, зробити їх більш високими з арочними вікнами. Для Готичного стилю характерне зумисне спотворення пропорцій.

Перспективні портали, величезні дверні прорізи, вузькі й дуже високо розміщені вікна усе це повинно було підкреслювати нікчемність і незначущість людини в порівнянні з Богом. Відвідувач храму відчував себе карликом у будинку велетня, але, разом із тим, ці величні шпильчасті споруди захоплюють дух кожного. «Мереживні» стіни соборів, як правило, прикрашають скульптурні зображення святих, химери та горгульї.

У дизайні інтер’єру характерними рисами готичного стилю є використання величезних вікон, кольорових вітражів із зображенням рослинних візерунків, застосування різноманітних світлових ефектів, декоративних мереживних башточок, орнаментів. Узагалі, витягнутість й ажурність дуже характерні для готичного стилю. Високі стелі з ост-хрестовими склепіннями, стрункі колони, вікна-троянди зі склом, обрамленим свинцем, усе це теж типові риси готики. Готичні інтер’єри дуже своєрідні, їх не сплутати ні з яким іншим стилем дизайну. Атмосфера таких приміщень містична й ірраціональна.

У сучасному своєму прояві Готичний стиль в інтер’єрі характеризується використанням величних форм і лаконічністю колірного рішення, хоча інколи акцентує увагу кольором на окремих предметах. Головною особливістю стилю є створення замку, схожого на середньовічний, величного, розкішного, витонченого.

Активно використовують арки, вітражні великі вікна, гвинтові сходи, які прагнуть кудись угору, високі стелі з балковим перекриттям, велично підносяться колони. Обробці стін у дизайні інтер’єру в стилі Готика відводиться не найважливіше місце. Колірна гама це, переважно, світлі відтінки або ж просто  білий колір.

Основною вимогою для стін готичного інтер’єру є створення фону для меблів, які, у свою чергу, потребують особливої уваги, адже вони зазвичай громіздкі й статичні, виконані з темної деревини.

У сучасній квартирі складно уявити оформлення інтер’єру в Готичному стилі. Створювати власний замок середньовіччя найкраще у великих заміських будинках.