Стиль Хай-тек у дизайні та архітектурі з’явився в 60-70-х роках ХХ століття, у його основі лежить функціональність і технологічність.

Головні характеристики стилю Хай-тек:

  • прості геометричні форми,
  • переважно вбудовані меблі,
  • використання металевих, скляних, глянцевих поверхонь,
  • застосування промислових матеріалів в оздобленні: пластику, скла, бетону,
  • відсутність дверей, де це можливо,
  • легкі скляні перегородки й розсувні двері.

Характерною стильовою ознакою є зовнішня простота, яка приховує в собі «високі технології», адже High tech (у перекладі з англійської мови) буквально звучить «високі технології». Виходячи з вище зазначеного, стає зрозумілим,  що в дизайні інтер’єру в стилі з такою назвою буде безліч високотехнічних елементів. Це можуть бути і штори з електроприводом, і телевізор, який висувається зі стіни, або ж системи «розумний дім».

Інтер’єр у стилі Хай-тек найчастіше виконаний у світлих пастельних тонах: білому, світло-сірому, блакитному. Але спостерігаються яскраві акценти в інтер’єрі, це може бути кольоровий постер на стіні, кілька барвистих подушок на пастельному дивані і т.п.

В інтер’єрі в цьому стилі не використовують багато декору, але, якщо він зустрічається, то  повинен нести в собі якесь функціональне навантаження, наприклад: годинник на стіні, виготовлений із хрому.

Ще однією з відмінних рис стилю Хай-тек є використання металевих блискучих поверхонь. Дзеркала, які візуально розширюють простір і відбивають світло, є яскравим елементом цього стилю.

В основному інтер’єри в стилі Хай-тек досить мінімалістичні, без зайвого декору і яскравих кольорів, але, у той же час, дуже світлі й просторі.

Освітлення відіграє дуже важливу роль у цьому стилі. Світильники найчастіше вбудовані або спрямованого світла; при виборі освітлювальних приладів, у першу чергу, необхідно зважати на їх функціональність.

Обираючи оздоблювальні матеріали, варто враховувати урбаністічну спрямованість стилю Хай-тек. Для підлоги краще підійде керамічна плитка, паркет, ламінат. При обробці стін можна використовувати декоративну штукатурку з текстурою бетону або фарбування у світлі кольори чи відтінки. Чудово виглядатиме цегляна стіна або натуральний камінь із гладкою текстурою. Стеля може бути глянцевою,  наприклад, натяжною.

Меблі в стилі Хай-тек, у першу чергу, повинні бути багатофункціональними й ергономічними. Меблі великих розмірів і шафи, у більшості випадків, вбудовані й виконані в світлих пастельних тонах, зазвичай підходять під колір стін або ж білі. М’які меблі повинні бути правильних форм і так само світлих відтінків. Інша частина меблювання, в основному, простих геометричних форм, легка, без зайвого декору, світлих тонів. Часто використовують прозорі скляні або пластикові елементи меблів із хромованими вставками.

Отож, стиль Хай-тек у дизайні інтер’єру це поєднання простоти, функціональності й технологічності. У більшості випадків цей стиль не часто використовують у дизайні інтер’єру квартир або котеджів у «чистому вигляді». Він найчастіше є основою для створення мультифункціонального і, у той же час, невибагливого простору.

Цей стиль підходить молодим, енергійним людям з ультрасучасними поглядами; людям, які люблять привертати до себе увагу.