Класицизм це палацовий стиль, створений спеціально для оформлення інтер’єрів палаців знатних людей. Він зародився на початку ХVІІ століття у Франції та поширився на всю Європу, а потім і в Америку.

Класицизм характеризується наслідуванням зразків античного мистецтва як еталону гармонії, строгості, простоти й монументальності. В інтер’єрах у цьому стилі використовують дорогі матеріали, стриманий декор, пастельні кольори та чіткі геометричні форми, ліпнину й скульптури. Часто можна спостерігати розпис стін.

У Класицизмі, як стилі дизайну інтер’єру, застосовують такі методи, як: сувора гармонія пропорцій, симетрія, прямі й чіткі лінії, спрямування форми вгору. Усе це необхідне для досягнення почуття простору й свободи.

У дизайні інтер’єру використовують тільки натуральні матеріали: дерево, мармур, камінь, шовк.

Найбільш поширена комбінація білих меблів із позолотою й пастельними непомітними кольорами стін. Та буває, що меблям залишають натуральний колір деревини або фарбують їх у блідо-блакитний. Для оббивки м’яких меблів використовують світлі, пастельні тони та відтінки.

При виборі матеріалу для пошиття штор у стилі Класицизм слід надавати перевагу парчі, гобеленовим тканинам, жаккарду, тафті. Ці види тканин використовують для важких портьєр. Для гардин краще підходять легкі тканини: тюль, шовк, органза, вуаль.

Невід’ємною частиною даного стилю є колони й напівколони, пілястри, дзеркала на стінах. Часто можна зустріти ліпнину на стінах і стелі. І звичайно ж каміни з мармуру або натурального каменю в поєднанні з низькими затишними кріслами й журнальними столиками.

В освітленні зазвичай використовують позолочені або бронзові великі люстри з кришталевими чи скляними плафонами. Поруч з ошатними люстрами чудово вписується в інтер’єр і точкове освітлення.

В обробці стін у дизайні інтер’єру в стилі Класицизм використовують дорогі вінілові шпалери або гладку декоративну штукатурку. Один із найбільш вживаних прийомів у Класицизмі стіни, обтягнуті тканиною.

Для покриття підлоги найчастіше використовують художній паркет із дорогих порід дерева або ж мармур.

Отож, Класицизм досить вибагливий стиль в інтер’єрі й підходить далеко не всім. Класичний інтер’єр найчастіше обирають ділові люди, урівноважені й стримані, які високо цінують порядок і вишуканість у всьому.

Класичний інтер’єр це легкість, блиск, лаконічність і строгість форм. Дизайн інтер’єру в стилі Класицизм світлий і повітряний, вишуканий і вільний. Кожен предмет інтер’єру має своє призначення та місце.