Колоніальний стиль в інтер’єрі з’явився в кінці ХІХ століття, коли європейські країни підкорили собі багато східних і африканських країн. Колонізатори привозили звідти багато різних екзотичних предметів, таких як: африканські маски, статуетки Будди, шкіри диких тварин і т.п.  усе це й ставало частиною інтер’єру.

Колоніальний стиль не має чітких меж, це поєднання традиційного стилю з елементами сходу й екзотики. У дизайні інтер’єру переважає спокій і стриманість.

Колірна гама – це комбінація світлих пастельних тонів стін і темних масивних дерев’яних меблів, здебільшого з червоного дерева або з тику. Ротанг також дуже поширений матеріал для меблів у Колоніальному стилі. Та поруч із цим доречне використання яскравих кольорів: оливкового, теракотового, бордового.

У цьому стилі застосовують багато натуральних матеріалів: дерево, камінь, шкіру, шовк, кераміку.

Одним із найважливіших елементів Колоніального стилю в дизайні інтер’єру є тваринний і рослинний орнаменти. Наприклад, килим зі шкіри зебри або бамбукові шпалери. У текстилі можна використовувати розмаїття фарб тропічного лісу. Якщо площа приміщення дозволяє, то створення затишного зимового саду з екзотичними рослинами буде нагадувати далеку Африку чи Індію.

Ще один характерний елемент Колоніального стилю це стельовий вентилятор із дерев’яними або плетеними лопатями. Стелі часто декорують балками з темного дерева або декоративними панелями з червоного дерева чи тику.

Колоніальний інтер’єр це світле, затишне приміщення. Для цього в дизайні такого інтер’єру слід добре продумати освітлення. Якщо вікна в приміщенні не великі, то варто чітко спланувати джерела світла, щоб інтер’єр був наповнений яскравим світлом.

Отож, Колоніальний стиль в інтер’єрі підходить людям, які віддають перевагу класичним, традиційним інтер’єрам, але полюбляють вкраплення екзотики. Колоніальний стиль не сприймає нічого блискучого й перенасиченого. Та, на відміну від класичного стилю, можливе використання потертих старих предметів дизайну, які й додають величі та розкоші в  Колоніальний інтер’єр.