Конструктивізм як стиль в інтер’єрі прийшов на зміну модерну на початку ХХ століття. Це відмова від усього буржуазного на користь практичності й функціональності. Девізом даного стилю можна сміливо назвати вислів: «Усе геніальне просто!»

Конструктивізм характеризується відмовою від усього «зайвого», непрактичного. Перевагу надають функціональності. В інтер’єрі використовують тільки ті предмети, які вписуються в повсякденне життя власника. Усе інше вважають предметами розкоші, марнотрацтвом. Дизайн інтер’єру в стилі Конструктивізм вирізняється деяким аскетизмом. Гармонії ж досягають поєднанням зовнішньої краси речей із їх функціональністю. Кожен предмет у такому інтер’єрі виконую свою місію.

Інтер’єр у стилі Конструктивізм, не дивлячись на лаконічність та стриманість, може бути досить стильним завдяки таким дизайнерським рішенням, як: асиметрія, гра світла й тіней, нестандартні поєднання текстур і фарб. Так як декор у даному стилі не поширений, єдине, що допоможе внести різноманітність в інтер’єр, це експерименти з колірною гамою. За допомогою яскравих кольорових акцентів і контрастів можна уникнути монотонності в новоствореному інтер’єрі. Зазвичай застосовують такі кольори: чорний, білий, червоний, синій, зелений і т.п.

Під час зонування приміщень у стилі Конструктивізм використовують легкі розсувні перегородки для досягнення ефекту простору й зміни призначення зон помешкання. Зустрічаються відкриті планування. В інтер’єрах використовують цеглу, пластик, скло.

Меблі краще обирати легкі й повітряні з акцентом на їх практичність і функціональність, бо в цьому стилі стілець для того, щоб на ньому сидіти, а не любуватися ним.

Освітлення в дизайні інтер’єру в стилі Конструктивізм найчастіше точкове, можливі різні світлові ефекти для досягнення певних дизайнерських задумів.

Отож, Конструктивізм це стиль для людей, які втомилися від пафосу й надають перевагу практичності та функціональності. Першочергове завдання дизайнера: не перетворити приміщення на звалище непотрібних речей,  а навпаки – створити концепцію простоти, практичності, ефективності.

Стиль Конструктивізм використовується не тільки в дизайні інтер’єру квартир або приватних будинків, його часто створюють в  офісних приміщеннях, бо в такому просторі краще за все зосередитися на роботі.