Стиль Лофт з’явився в дизайні інтер’єру в 40-х роках ХХ століття в Америці. Слово «loft», у перекладі з англійської мови, означає «горище». Звідси й основні особливості цього стилю: брутальне індустріальне оздоблення й високі стелі.

Цей стиль у дизайні інтер’єру зародився саме в той час, коли в 40-х роках в Америці почали масово використовувати індустріальні приміщення   заводи або склади під житло. З огляду на особливості таких приміщень: високі стелі (4 м. і більше), неприкриті вентиляційні системи, різні заводські пристосування найбільше така атмосфера припала до смаку творчим людям.

У дизайні інтер’єру в стилі Лофт із легкістю можна облаштувати майстерню або галерею, адже в основі зонування простору основне правило це відкрите планування, за якого одна кімната плавно переходить в іншу, а поділ на зони досягається за допомогою кольору, світлових ефектів і легких перегородок. Часто наявний другий поверх.

У дизайні інтер’єру в стилі Лофт використовуєть такі матеріали, як: штукатурка, стилізована під старовину, цегляна кладка, бетон. Здебільшого ці матеріали залишають такими, якими вони були до початку ремонтних робіт, не чіпають їх, якщо приміщення має свою історію: завод або склад.

Колірна гама для даного стилю досить різноманітна й контрастна: від чисто білого інтер’єру з різними фактурами до яскравого, насиченого й контрастного. Контрастом індустріальному, стилізованому під старовину, інтер’єру виступає ультрасучасна техніка, хромовані поверхні і т.п.

Меблі для інтер’єру використовують найрізноманітніші: від антикварних або застарілих речей і до ультрасучасної й надзвичайно модної. Та найбільш поширене поєднання старого й нового, різні нестандартні аксесуари в декорі, яскраві постери та картини, графіті.

Інтер’єр у стилі Лофт має бути світлим і просторим. Тому вирішити це питання дизайнерам дозволяють великі, по можливості від підлоги до стелі, вікна. Якщо світла недостатньо, тоді використовують різні підсвічування. Часто проводку в даному стилі інтер’єру не ховають під шпаклівку, а залишають назовні.

Отож, Лофт це відносно молодий стиль у дизайні інтер’єру, але дуже актуальний. Він ідеально підходить нестандартним молодим людям, які хочуть привернути до себе увагу. І до того ж, інтер’єр у цьому стилі може бути досить бюджетним варіантом, так як це є одним із важливих факторів для творчої та екстравагантної молоді))