Стиль Мінімалізм з’явився в другій половині ХХ століття в Європі. Цей стиль у дизайні інтер’єру став відповіддю на розвиток класицизму й модерну. У мінімалістичних інтер’єрах функціональність і практичність переважають над романтичними тенденціями.

Основою цього стилю є простота, лаконічність і точність форм. Створити ідеальний простір у стилі Мінімалізм досить складне завдання для дизайнера, так як він не терпить помилок і неточностей та поєднує в собі бездоганне відчуття міри, краси й гармонії.

При зонуванні приміщення в стилі Мінімалізм схвалюється відкрите планування без чіткого поділу на кімнати. Зони позначають за допомогою груп меблів або ж відповідного покриття підлоги. Часто використовують скляні перегородки й дзеркала, щоб розширити простір помешкання.

Колірна гама інтер’єру пастельна, світла, але в деяких випадках застосовують і яскраві акценти. В основному використовують такі кольори: білий, бежевий, сірий, як основа, і чорний, коричневий, синій для контрасту.  В ідеалі всього в інтер’єрі можна практикувати не більше п’яти відтінків, наприклад: чорний, сірий, червоний або синій.

В обробці стін найчастіше використовують фарбування, декоративну штукатурку або однотонні шпалери.

Для покриття підлоги надають перевагу ламінату, паркету, плитці  світлих тонів. В інтер’єрі можуть використовуватися такі матеріали, як: скло, пластик, хромована сталь, алюмінієві профілі, а також  натуральний камінь, дерево, цегла, пробка.

Важливим елементом дизайну інтер’єру в стилі Мінімалізм  є меблі. Найкращий варіант меблів вбудовані в ніші, аби нічого зайвого не попадалося на очі. Матеріалом для виготовлення меблів  слугує натуральне дерево з деталями з хрому, алюмінію, шкіри або скла. М’які меблі повинні бути лаконічні, переважно прямокутної або кубічної форми, зі світлою оббивкою.

Для декорування інтер’єру можна використовувати великі картини або вази, скляні полиці.

Важливим елементом інтер’єру в стилі Мінімалізм є освітлення. Приміщення повинно бути світлим і просторим. Ця проблема вирішується за допомогою великих вікон і вмілого проектування освітлення. У стилі Мінімалізм часто використовують приховане підсвічування й точкове освітлення. Можливе використання люстр, але простої й лаконічної форми.

Отож, стиль Мінімалізм у дизайні інтер’єру це дуже просто й функціонально, та елегантно. Ні в якому разі не варто плутати його з аскетизмом. Такі інтер’єри налаштовують на відпочинок і підходять людям, які цінують порядок і чистоту. Тому Мінімалістичний стиль це скоріше вибір педантичної, делікатної, принципової, ділової людини. Тут важливо створити атмосферу тиші, спокою, затишку та ідеального порядку. Сімейна метушня, домашні клопоти й розкидані іграшки  суперечать такому способу життя й не мають ніякого відношення до Мінімалізму.