Модерн, інша його назва   Арт-нуво,  як стиль у дизайні інтер’єру з’явився в кінці ХІХ століття й позиціонувався як щось зовсім нове, пік сучасності. Модерн це відокремлений, різноплановий стиль, який так і не став єдиним, інтернаціональним. У різних країнах його називають по-своєму, і він має характерні відмінності. Наприклад,  у Франції це «Арт-нуво», у Німеччині та Скандинавських країнах його іменують «Югендстиль», в Італії  «Ліберті», а в США  «Тіффані».

Основою стилю Модерн є наслідування природі, її вигадливим лініям і плавним, зігнутим формам. Головне в інтер’єрі цього стилю це краса та вишуканість.

Модерн з’явився як спроба дизайнерів відійти від геометричних форм і чіткої симетрії. Відмінними рисами цього стилю є: плавні, асиметричні лінії, багато дерева, квіткові й рослинні мотиви, вітражі.

В інтер’єрі в стилі Модерн головне гармонія в декорі, щоб він міг передати свою цілісність і неподільність.

Дерево є одним із найважливіших елементів дизайну інтер’єру в цьому стилі. У більшості випадків використовують натуральне дерево. Його застосують не тільки як  покриття для підлоги, а і як оформлення арочних прорізів і декоративних елементів на стінах і стелі.

В інтер’єрах у стилі Модерн застовують багато кованих елементів і скла. Та, звичайно ж,   вітражі, вони є невід’ємною й характерною композицією таких інтер’єрів. Їх використовують як у вікнах для м’якого розсіяного освітлення, так і в декоративних перегородках і під час оздоблення  меблів. Вітражі служать одним із головних прийомів забезпечення приміщення яскравим кольоровим світлом, аби увиразнити основну пастельну палітру кольорів інтер’єру.

Основна кольорова гама інтер’єру в стилі Модерн пастельна, однотонна, з яскравими акцентними елементами: вітражами або дерев’яними конструкціями.

Текстиль у стилі Модерн не повинен акцентувати на собі головну увагу. Він має бути однотонним із основною палітрою кольорів інтер’єру.

Надзвичайно важливим елементом стилю Модерн є освітлення. Воно має бути м’яким і приємним. Саме для цього стилю інтер’єру виділяють 2 види освітлення: функціональне й декоративне. Функціональне використовують для освітлення певних зон відповідно до їх призначення, а декоративне для створення гармонійного цілісного інтер’єру. Важливу роль відіграє й зовнішній вигляд світильників.

Меблі в стилі Модерн відповідають характерним особливостям дизайну інтер’єру цього стилю. Вони мають округлі, вигнуті форми. Найчастіше меблі виготовляють із деревини переважно того ж кольору, що й дерево для декоративних елементів в інтер’єрі.

Отож, стиль Модерн це спроба відійти від класичної строгості, створити м’який і витончений, дуже гармонійний інтер’єр. Такий стиль підходить людям, яким подобається класика, але дещо осучаснена, із більш м’якими, асиметричними лініями. Стиль Модерн створює затишний і злагоджений інтер’єр.