Скандинавський стиль у дизайні інтер’єру прийшов до нас із холодних країн Скандинавії й увібрав у себе риси характеру цих народів: стриманість, спокій, любов до природи й, у деякій мірі, навіть якусь суворість.

Інтер’єр у Скандинавському стилі це світле, затишне й тепле приміщення. Досягають цього дизайнери, дякуючи використанню натуральних матеріалів: дерева, цегли, каменю.

Дерево це основний елемент Скандинавського стилю. У більшості випадків його застосовують як декор, наприклад, балки на стелі або ж під час виготовлення меблів. Часто використовують грубе необроблене дерево, до прикладу, стільниця обіднього столу. Покриття для підлоги також із дерева натурального кольору.

Основна кольорова гама інтер’єру в Скандинавському стилі пастельна з яскравими акцентами. Щоб створити світлий і затишний інтер’єр, стіни фарбують у білий або світлий пастельний колір, а для контрасту використовують яскравий, теплих кольорів текстиль. Це можуть бути яскраві подушки на нейтральному дивані або дерев’яні полиці з різним декором. Іще один із  елементів декору, який найчастіше зустрінеш у Скандинавському стилі, це шкури тварин. Їх використовують як килими на підлозі, так і як накидки, наприклад, на стільці. Узагалі, декор у цьому стилі дуже схвалюється. Головне,  щоб він був делікатним, естетичним, адже це все ж таки мінімалістичний інтер’єр.

Меблі в Скандинавському стилі дуже прості, функціональні. Найчастіше вони або білі, або ж із натурального дерева. М’які меблі повинні бути, у першу чергу, зручні й затишні, переважно світло- сірих тонів. Кухні найчастіше білі, простої форми. Можливі дерев’яні стільниці для контрасту з основним білим кольором кухні.

Освітлення дуже важливе для Скандинавського стилю. Інтер’єр повинен бути дуже світлим і просторим, тому в примішщенні великі вікна, як правило, через які проникає м’яке денне світло й робить приміщення затишним. У дизайні інтер’єру в цьому стилі не характерне яскраве штучне освітлення, завдяки чому люстри використовують рідко. Найчастіше джерела світла спрямовані й чітко функціональні.

Отож, інтер’єр у Скандинавському стилі це практичний і функціональний простір із мінімумом меблів. На перший погляд інтер’єр може здатися грубуватим і дещо аскетичним, але, познайомившись із ним ближче, розумієш, що приміщення наповнене світлом і яскравими акцентними деталями. На відміну від невиразного Мінімалізму, в інтер’єрі  в Скандинавському стилі більше використовують декору з натуральних матеріалів: дерева, льону, шкури та хутра – це робить інтер’єр по-справжньому теплим і затишним.